Федерер на победа от №1

04-07-2012 00:00 | Станко Димов
Шесткратният победител в турнира от Големия шлем Wimbledon Роджър Федерер се класира на полуфинал. Той победи с категоричното 6:1, 6:2, 6:2 руснака Михаил Южни. Ако Федерер надиграе в следващия си двубой Новак Джокович, ще го измести от първото място в света. В другия полуфинал се срещат Анди Мъри и Жо-Вилфред Цонга

Швейцарският ас направи 13 непредизвикани грешки и 25 печеливши удари в четвъртфинала, който продължи 112 минути.

„С Михаил изиграхме здрав мач. Възможно е моят стил да е много неудобен за него и затова той бързо изоставаше в резултата във всеки от сетовете. Щастлив съм, че отново съм на полуфинал тук. Винаги ми помага присъствието на стадиона на членовете на британското кралско семейство и други звезди. Това е въодушевяващо, а също така способства за популярността на тениса”, заяви Федерер след двубоя.

Водачът в световната ранглиста и схемата на турнира Новак Джокович се справи още по-бързо с германеца Флориан Майер – 6:4, 6:1, 6:4 за 104 минути. Сърбинът наниза цели 50 уинъра – 7 от тях от асове, при 20 непредизвикани грешки – 3 двойни.

Ако Ноле загуби полуфинала в петък, той ще сдаде и първото място в класацията на АТР на Федерер. Роджър би се върнал на върха за първи път от май 2010 година.

Надеждата на домакините Мъри надделя над испанеца Давид Ферер след 6:7(5), 7:6(6), 6:4, 7:6(7). При 5:5 гейма в последния сет срещата бе спряна заради дъжда. Цонга пък се справи с германеца Филип Колшрайбер със 7:6(5), 4:6, 7:6(3), 6:2.