Федерер даде само 3 гейма, Бердих отпадна

26-06-2012 00:00 | Станко Димов
Бившият номер 1 в света Роджър Федерер стартира повече от убедително участието си на третия за годината турнир от Големия шлем Wimbledon. Швейцарецът надигра дебютанта Алберт Рамос от Испания с 6:1, 6:1, 6:1 в първия кръг на турнира в Лондон за час и 19 минути игра.

Шампионът и водач в схемата Новак Джокович отнесе бившия номер 1 в света Хуан Карлос Фереро (Испания) с 6:3, 6:3, 6:1 за 98 минути. 32-годишният испанец изненадващо проби за 2:1, но сърбинът веднага изравни, а в осмия гейм отново проби и това се оказа достатъчно за успеха в първия сет.

Поставеният под №6 в схемата и финалист от 2010 година Томаш Бердих (Чехия) напусна турнира, след като загуби три поредни тайбрека срещу латвиеца Ернестс Гулбис - 6:7 (5), 6:7 (4), 6:7 (4). Гулбис реализира цели 30 аса срещу "само" 13 за своя съперник. И двамата тенисисти допуснаха само по един пробив в целия двубой, а Гулбис записа два пъти повече печеливши удари - 62 срещу 30 за Бердих. Латвиецът допусна 33 непредизвикани грешки, а Бердих - 27.

Другата голяма изненада при мъжете е отпадането на 206-сантиметровия американец Джон Иснър. Машината за асове Иснър, поставен под номер 11, загуби след много оспорвана битка от колумбиеца Алехандро Фая с 4:6, 7:6 (7), 6:3, 6:7 (7), 5:7. Иснър регистрира 31 аса срещу само 4 за Фая, но това не го спаси от поражението.

Петкратната шампионка Винъс Уилямс отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Американката загуби от Елена Веснина (Русия) с 1:6, 3:6 за 75 минути. Уилямс отпада в първия кръг на "Уимбълдън" за втори път в кариерата си след дебюта в турнира през 1997 година.