Гришо на първи четвъртфинал за сезона

14-06-2012 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на трева в „Куинъс клъб”, Лондон, който е от категория „АТР 250”. Това е първо достигане за него до тази фаза през 2012 година и второ на трева в кариерата му.

Гришо изигра блестящ мач срещу Никола Маю от Франция и се наложи със 7:6(3), 6:4 след един час и 36 минути игра. В първата част 21-годишният хасковлия изоставаше с пробив и спаси сетбол при 4:5 гейма, преди да върне брейка, а по-късно и да вкара частта в тайбрек. В него националът поведе с 6:3 точки и затвори още при първата си възможност.

Във втората част Димитров проби за 3:2 и не позволи на Маю, който отстрани Анди Мъри, да го застигне по никакъв начин.

За достигане до полуфинал Григор ще трябва да преодолее деветия в схемата Кевин Андерсън. 203-сантиметровият южноафриканец надделя над Фелисиано Лопес със 7:6(10), 7:6(7). Българинът победи Андерсън миналата година на трева в Ийстборн с 6:3, 6:2 по пътя към четвъртфинала.

Димитров вече си осигури 45 точки за световната ранглиста, където е №72 сега, както и 15 265 евро.