Дел Потро и Вавринка загубиха сетове

27-05-2012 00:00 | Станко Димов
Двама от поставените тенисисти на Roland Garros се поставиха в затруднено положение, но преодоляха първия кръг на турнира от Големия шлем в Париж.

Деветият Хуан Мартин дел Потро загуби сет, но победи испанеца Алберт Монтанес с 6:2, 6:7(5), 6:2, 6:1. В тайбрека на втората част аржентинският гигант водеше с 5:4 точки и сервираше, но загуби сета. Делпо изпитваше болки в коляното. Те изчезнаха някъде около 2:2 гейма в третата част и след това Кулата от Тандил загуби само един гейм.

Станислас Вавринка, който е №18 в схемата пък трябваше да играе пет сета. Швейцарецът се наложи над Флавио Чипола от Италия с 6:3, 6:3, 4:6, 3:6, 6:2. Вавринка започна убедително, но след 2-0 части позагуби концентрация. Съперникът заигра на върха на възможностите и изравни. В заключителния сет Стан си възвърна формата,поведе с 4:0 гейма и спечели мача.

Шампионът от 2003 година Хуан Карлос Ферере също е във втори кръг. Испанският ветеран преодоля французина Жонатан Дасниер де Вейжи с 6:1, 6:4, 6:3.

При дамите шестата поставена и бивша финалистка Саманта Стоусър от Австралия се наложи над британката Елена Балтача с 6:4, 6:0. Победителката в Париж от 2008 година Ана Иванович беше още по-убедителна – 6:1, 6:1 срещу Лара Араубрарена- Бесино от Испания.

В програмата за понеделник на Roland Garros не фигурират имената на представителите на България Цветана Пиронкова и Григор Димитров. Това означава, че двубоите им срещу Янина Викмайер и Доналд Йънг ще бъдат във вторник.