Джокович, Надал и Федерер на полуфинал

18-05-2012 00:00 | Станко Димов
Първите двама в схемата на турнира от сериите „Мастърс 1000” в Рим Новак Джокович и Рафаел Надал стигнаха до полуфиналите.

Световният номер едно Ноле се наложи над Жо-Вилфред Цонга със 7:5, 6:1. В първия сет двамата показаха великолепен тенис. Развръзката настъпи в 12-ия гейм, когато французинът сервираше за стигане до тайбрек. Сърбинът натисна и поведе с 40:0, но Цонга се защити. Но накрая предаде частта с двойна грешка.

Във втората Джокович се възползва максимално от пропуските и липсата на тонус у съперника и набързо приключи мача. На полуфинал Новак очаква Роджър Федерер, който победи италианеца Андреас Сепи с категоричното 6:1, 6:2.

Рафаел Надал осигури испански полуфинал, в който ще играе срещу Давид Ферер. Рафа се справи за пореден път чеха Томаш Бердих – 6:4, 7:5. Левичарят от Манакор игра превъзходно и наниза серия впечатляващи уинъри.

Ферер пък надигра французина Ришар Гаске със 7:6(4), 6:3. Испанецът постигна единствения пробив в мача за 5:3 във втория сет.

При жените на полуфиналите се срещат Серина Уилямс - Ли На и защитаващата титлата си Мария Шарапова - Ангелик Кербер. Германката отстрани четвъртатав схемата Петра Квитова след 7:6(4),1:6, 6:1. Така Кербер ще дебютира в понеделник в Топ 10 на световната ранглиста.