Елица Костова с успех в Белгия

03-04-2012 00:00 | Станко Димов
Втората ракета на България Елица Костова се класира за осминафиналите на тенис турнира по в зала в белгийския град Тесендерло, който е с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №3 в схемата националка се наложи над преминалата през квалификациите представителка на домакините Елин Буйкенс с 6:1, 6:4.

21-годишната българка започна отлично мача и набързо поведе с 3:0. До края на първия сет тя даде само гейм на съперничката си. Във втората част Елица върна ранен пробив, а при 3:3 направи решителния брейк, който се оказа достатъчен за крайната победа.

С успеха българката си осигури 8 точки за ранглистата на WТА, където е 155-а сега, както и 490 долара. За място на четвъртфиналите Елица Костова ще играе срещу победителката от мача между Елина Свитолина (Украйна) и квалификантката Настя Колар (Словения).