Шарапова – Радванска е финалът в Маями

30-03-2012 00:00 | Станко Димов
Мария Шарапова и Агнешка Радванска ще спорят за титлата на тенис турнира от категория „Премиер задължителен” в Маями. При мъжете шампионът Новак Джокович стигна полуфинал.

В двубой между бивши номер едно втората в схемата Шарапова се наложи над четвъртата Каролине Возняцки с 4:6, 6:2, 6:4 след два часа и половина игра. След разменени сетове, в третия рускинята дръпна с два пробива и при 5:2 Маша сервираше за мача. Подаването й изневери, а датчанката върна единия брейк с прекрасен бекхенд уинър по диагонала. При резултат 5:4 Шарапова отново подаваше за мача. При 40:15 за нея сервис на рускинята беше даден аут от лайнсмена, но съдията на стола го обяви за добър и постанови нов начален удар, което вбеси Возняцки. Маша завърши мача с красиво воле.

„Загубих няколко поредни гейма, нямах нужната концентрация, можех да падна и във втория сет. Но се стегнах, заиграх по-агресивно и по-точно.Много съм доволна от начина, по който се върнах в двубой”, заяви след успеха Мария Шарапова, който има три загуби на финали в Маями.

Полякинята Радванска спря Марион Бартоли, която пък елиминира Азаренка. Ага се наложи с 6:4, 6:2. Французойката направи 35 непредизвикани грешки, а във втората част поиска лекарска помощ, заради проблеми с крака. При 4:2 във втория сет осветлението на корта угасна от токов удар. Играта бе подновена след 20-ина минути и Радванска взе заключителните два гейма на полуфинала.

Шарапова води със 7-1 победи срещу Агнешка. За последно двете играха на Roland Garros миналия май. Тогава Маша се наложи със 7:6(4), 7:5. Единственият успех на полякинята е бил през 2007 година на US Open с 6:4, 1:6, 6:2.

При мъжете световният номер едно Новак Джокович се справи с испанеца Давид Ферер с 6:2, 7:6(1). Сърбинът проби в третия и седмия гейм в първата част, а във втората Ферер бе по-равностоен, но в края Ноле наложи волята си.

На полуфинала Джокович очаква Хуан Монако. Аржентинецът отстрани последната надежда на американците Марди Фиш с категоричното 6:1, 6:3. В другия двубой играят Рафаел Надал и Анди Мъри.