Гьоргес и Радванска на финала

24-02-2012 00:00 | Станко Димов
Германката Юлия Гьоргес отстрани шампионката от турнира в Дубай, ОАЕ, от категория „премиер” Каролине Возняцки и се класира на финала. Там я очаква Агниешка Радванска.

23-годишната Гьоргес надигра бившата номер едно от Дания със 7:6(3), 7:5 след два часа и 12 минути игра. Германката проби за 3:1 гейма, но Возняцки го върна. После 19-ата в света отново направи брейк за 5:3 и подаваше за сета. Но Каро отново успя да го върне и да доведе до тайбрек, където обаче Гьоргес бе убедителна.

Във втория двете тенисистки си размениха по три пробива. В 11-ия гейм Юлия постигна решителния брейк, след който затвори двубоя.

В другия полуфинал Радванска победи в един странен мач Йелена Янокович с 6:2, 2:6, 6:0 за час и 43 минути. Полякинята направи общо седем пробива в срещата и допусна четири. Сръбкинята допусна цели осем двойни грешки в срещата.

При титла в ОАЕ полякинята, която е шеста в света, ще запише рекордното пето място. При успех Гьоргес пък ще скочи също до върховата 15-а позиция. Двете финалистки са играли само веднъж – тази година в Мелбърн, когато Радванска спечели в четвъртия кръг.