Ноле даде 2 гейма, Фереро герой в 5 сета

02-09-2011 00:00 | Станко Димов
Водачът в схемата на Откритото първенство на Съединените щати Новак Джокович записа убедителна победа, като даде само два гейма. Ветеранът Хуан Карлос Фереро поднесе изненада и отстрани №7 Гаел Монфис в пет сета.

Ноле разби Карлос Берлок от Аржентина с 6:0, 6:0, 6:2 и стигна до третия кръг със само три изгубени гейма. 24-годишният сърбин игра без никакво напрежение и взе с лекота първите 14 гейма. Когато Берлок взе първата си игра, публиката го възнагради с овации.

„Първите два сета бях идеален. Не бих могъл да играя по-добре. Завършвах разиграванията, когато пожелаех. Направих много уинъри. Сервисът ми беше ок, ретурите бяха страхотни. Чувствах се фантастично на корта и се забавлявах”, заяви Джокович, след като записа 59-ата си победа за годината. Следващият опонент на белградчанина е Николай Давиденко от Русия.

Бившият номер едно, а сега №105 Фереро показа на Григор как може да бъде спрян Гаел Монфис. Испанецът надигра французина на връх 25-ия му рожден ден с със 7:6(5), 5:7, 6:7(5), 6:4, 6:4 след четири часа и 48 минути игра. Комара, който е на 31 години, направи 34 уинъра срещу 81 на парижанина, но показа невероятното си майсторство. След мача Хуан Карлос призна, че в четвъртия сет е започнал да изпитва умора, но е стиснал зъби и е успял да направи обрата.

Следващият съперник на финалиста от US Open 2003 е неговият сънародник и №31 в схемата Марсел Гранойерс. Тойсе наложи над Михаил Кукушкин от Казахстан със 7:5, 6:3, 6:4.