Отново Мъри – Надал на полуфинал

29-06-2011 00:00 | Станко Димов
Британската надежда за първа титла от Wimbledon при мъжете след 75 години чакане Анди Мъри е на две победи от мечтата. Четвъртият в схемата шотландец надигра Фелисиано Лопес от Испания с 6:3, 6:4, 6:4 след два часа игра и е на полуфинал за трета поредна година. Негов съперник там ще бъде шампионът Рафаел Надал.

Мъри направи по един пробив във всеки сет и контролираше мача от самото му начало. В началото на втората част 24-годишният Анди се подхлъзна на тревната настилка и се хвана за бедрото. Оказа се, че травмата не е сериозна. Лопес стигна до първите си и единствени две точки за пробив в осмия гейм на заключителния сет . Британецът обаче ги неутрализира и взе подаването си за 5:3. Малко след това сервира за двубоя и го затвори на нула с своя ас №13.

Минути след това Надал пък надигра №10 в схемата Марди Фиш с 6:3, 6:3, 5:7, 6:4 и така отбеляза 19-а поредна победа в Лондон . Защитаващият титлата си испански левичар взе първите две части рутинно, като постигна общо четири пробива срещу един на американеца. Когато изглеждаше, че Рафа ще спечели чиста победа, Фиш проби в 12-ия гейм на третия сет. Това не разстрои особено световния номер едно. Той направи брейк за 2:1, а после изпусна нова възможност в седмия гейм. При 5:4 шампионът сервираше за място на полуфинал. Поведе с 40:0 и реализира още първия мачбол с лекота.

Рафаел Надал е спечелил 11 от 15-те мача срещу Анди Мъри. За последно той го победи на полуфинала в Париж с 6:4, 7:5, 6:4. Двамата са се срещали два пъти на Wimbledon. Миналата година – отново на полуфинал, Рафа се наложи с 6:4, 7:6(6), 6:4. През 2008 година на четвъртфинал британецът отстъпи с 3:6, 2:6, 4:6.