Серията на Ноле продължава

25-05-2011 00:00 | Станко Димов
Световният номер две Новак Джокович записа 39-а поредна победа за годината и 41-а общо. Във втория кръг на турнира от Големия шлем Roland Garros сърбинът надигра Виктор Ханеску с 6:4, 6:1, 2:3 и отказване на румънския тенисист. Срещата продължи час и половина. След нея Ноле се изравни по брой поредни успехи с Бьорн Борг и Роджър Федерер и е само на пет победи от рекорда на Гийермо Виляс от 1977 година.

Двубой имаше реално в първите осем гейма на мача. В деветия 24-годишният белградчанин направи пробив и след това затвори сета. Това сломи снажния румънец и той допусна два бързи пробива във втората част и губеше с 0:4, преди да вземе почетния си гейм.

След края на частта Ханеску поиска физиотерапевт на корта. После изигра пет гейма и след първата точка в шестия се отказа от участие.
Джокович завърши с 27 печеливши удари и 13 непредизвикани грешки. В третия кръг, в петък, Ноле очаква доста по-опасен съперник. Това е №25 в схемата Хуан Мартин дел Потро.

Аржентинецът не даде шансове на словенеца Блаж Кавчич и го победи с 6:3, 6:2, 6:4 за два часа игра. Кулата от Тандил наниза 34 уинъра (три аса) при 29 непредизвикани грешки (пет двойни).

Статистиката от двубоите между Джокович и Дел Потро е изцяло в полза на европееца. Той е спечелил и трите им двубоя, без да изгуби нито сет. Последният им мач беше през 2009 година – на клей в Рим. Тогава Ноле се наложи с 6:3, 6:4.