Рафа Надал взе 45-а титла

24-04-2011 00:00 | Станко Димов
Световният номер едно Рафаел Надал продължава да е неудържим на любимия си клей. В испански финал в Барселона левичарят надигра с 6:2, 6:4 четвъртия поставен Давид Ферер, за да спечели за шести път състезанието и да прибави 45-а купа в колекцията си и 31-а на червени настилки.

Мачът продължи един час и 50 минути. В него двамата иберийци си размениха девет пробива. Половин дузина от тях бяха на сметката на Рафа. Той победи Ферер и миналата неделя на финала в Монте Карло.

Във втората част се стигна до 4:4 гейма след върнат пробив на Давид. Тогава обаче Надал заигра отново агресивно, възползва се от грешка на съперника и реализира решителния пробив. После 24-годишният шампиона сервира авторитетно и приключи двубоя.

За титлата от турнира в Барселона, който беше от категорията „АТР 500”, Рафа прибави 500 точки за световната ранглиста и 290 000 евро към банковата си сметка. За Давид Ферер останаха 300 точки и чек за 145 750 евро.