Пак финал Надал – Ферер, Рафа с победа №500

23-04-2011 00:00 | Станко Димов
За втора поредна неделя ще има финал между Рафаел Надал и Давид Ферер. Седмица след сблъсъка в Монте Карло, спечелен от световния номер едно, двамата испанци ще спорят за титлата в Барселона, на турнира от сериите „АТР 500” на клей.

Надал надигра непоставения хърватин Иван Додиг с 6:3, 6:2 и записа победа №500 в кариерата си. Рафа започна мача с пробив, но от 0:2 26-годишният Додиг взе три поредни гейма. И това беше всичко – левичарят от Манакор вдигна оборотите и не позволи повече изненади в сета.

В следващия пак имаше ранна размяна на брейкове, но при 2:1 носителят на девет титли от Големия шлем веднага направи нов пробив. В осмия гейм 24-годишният петкратен шампион в турнира поведе с 40:0 при сервис на съперника и реализира втория си мачпойнт.

Четвъртият в схемата Давид Ферер спечели испанското дерби срещу Никола Алмагро с 6:3, 6:4. Така тенисистът от Валенсия стига за трети път до спора за титлата в Барселона. През 2008 и 2009 година Ферер загуби на финала от Надал, с когото ще играе и в неделя.