Загуби за българите в Германия

02-03-2011 00:00 | Станко Димов
Българските бадминтонисти претърпяха загуби в първия кръг на силния турнир от сериите „Гран при Голд” в германския град Мюлхайм, който е с награден фонд 120 000 долара.

Седмата поставена и №14 в света Петя Неделчева отстъпи на Аи Гото от Япония с 21:23, 13:21 след 38 минути игра. Петя стигна до пет точки за спечелване на първия гейм, след като поведе с 20:15, но загуби шест последователни разигравания, а после и частта от 19-ата в ранглистата азиатка след 20 минути игра.

Стилиян Макарски загуби срещу деветия поставен холандец Дики Палияма с 15:21, 11:21. Макарски и Дияна Димова играха на смесени двойки срещу германците Йоханес Шьотлер и Сандра Маринело и отстъпиха с 16:21, 17:21 за половин час на корта.

Левичарят от Хасково Пейо Бойчинов (на снимката) отпадна след 21:14, 15:21, 21:15 срещу Миша Зилберман от Израел. Националът се е оплакал от болки в крака, които са му попречили да бъде напълно готов за пълноценна игра. Бойчинов тръгна от квалификациите, където елиминира четвъртия поставен Сергей Ивльов от Русия с 18:21, 23:21, 21:13 в 50-минутен мач.