Алмагро на успех от историята

26-02-2011 00:00 | Станко Димов
Третият поставен на турнира в Акапулко, Мексико, Николас Алмагро осигури испански финал на състезанието. В спор за титлата той ще срещне защитаващия титлата си свой сънародник и водач в схемата Давид Ферер.

Ако Алмагро вдигне купата, то той ще направи нещо като латиноамерикански Голям шлем (наричан още Golden Swing), защото ще стане първият в историята, спечелил поне три състезания в региона на клей в един сезон. 25-годишният тенисист от Мурсия вече триумфира в Коща ду Сойпе (Бразилия) и аржентинската столица Буенос Айрес. Тази миниверига съществува от 2001 година, като четвъртото състезание в него е в Сантяго.

Николас Алмагро преодоля Томас Белучи от Бразилия със 7:6(4), 6:4, за да се класира за финала в Акапулко. Това бе 13-а поредна победа за испанеца и 18 от 20 двубоя през 2011 година. Той вече е печелил състезанието в мексиканския курорт през 2008 о 2009 година.

Давид Ферер имаше доста затруднения срещу украинеца Александър Долгополов само в първия сет, но спечели двубоя с 5:7, 6:1, 6:1. Испанецът губеше с 2:5 в първата част, но успя да изравни. Късен пробив на Долгополов му осигури сета. До края обаче Ферер загуби само два от 14 гейма.