Българите стигнаха четвъртфинали в Рим

15-12-2010 00:00 | Станко Димов
Тримата български бадминтонисти, които участват на турнира в Рим, валиден за Европейската купа, с награден фонд 15 000 долара, записаха победи на старта, а по-късно се класираха и за четвъртфиналите.

При жените Линда Зечири е първа в схемата. Тя се справи с квалификантката от Русия Светлана Коротишева с 21:16, 21:7. Двубоят продължи 24 минути. На осминафиналите тази вечер 23-годишната левичарка надигра и Алесия Зайцава от Беларус с 21:13, 21:13. Следващата съперница на №31 в света ще бъде най-вероятно шестата в схемата Сии Нантана Кетрупа от Съединените щати, която играе с рускинята Анастасия Панюшкина.

При смесените двойки Стилиян Макарски и Дияна Димова са поставени под номер две. Българите надделяха на старта над дуета Оскар Крусе (Швеция) и Флоранс Лавойе (Канада) с 21:14, 28:26. Във втория нашите национали допуснаха загуба на концентрация и пропиляха цели седем мачпойнта, преди да приключат двубоя в своя полза. На осминафиналите Макарски и Димова победиха южноафриканците Дориан Джеймс и Мишел Едуардс с 21:15, 21:17. На четвъртфиналите българският микс се изправя срещу Кирил Авдошин и Татяна Бибик от Русия.

На единично мъже Красимир Янков поднесе изненада, като тръгна от квалификациите, но успя да преодолее първия кръг на схемата. Хасковлията победи Риици Такешита от Япония с 21:14, 21:17. Следващият съперник на Янков е поставеният под №4 Пабло Абиан от Испания. Стилиян също преодоля квалификациите, но в първия кръг на основната схема отстъпи на третия в схемата финландец Виле Лонг с 19:21, 20:22 в абсолютно равностойна среща.