Гришо продължава на полуфинал

23-09-2010 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров отбеляза 13-а поредна победа, което бе равносилно на класиране на полуфинал на чалънджъра на твърди кортове в тайландската столица Банкок, който е с награден фонд 35 000 долара и гостоприемство.

19-годишният хасковлия се наложи над „щастливия губещ” Себастиян Решник от Германия с 2:6, 7:6(5), 6:3. Четвъртфиналният двубоя беше спрян заради пороен дъжд в средата на третия сет, когато Гришо водеше с 4:3 и 40:0. При подновяването на играта след повече от час националът ни загуби само една точка и триумфира.

За достигане до трети пореден финал Димитров ще трябва да се справи с четвъртия поставен в Тайланд японец Го Соеда. Българинът го победи миналия петък на същия етап, пак в Банкок, след 6:3, 6:7(3), 6:0. Сега 26-годишният азиатец преодоля последния представител на домакините Данай Удомчоке.

С класирането за полуфинал Григор си осигури 1755 долара от наградния фонд и 29 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 146-о място.