Българите окапаха на четвъртфинал

03-09-2010 00:00 | Станко Димов
Както и в Бургас, така и в Добрич българските тенисисти не успяха да преминат четвъртфиналната бариера на фючърсите с награден фонд 10 000 долара. Шестият в схемата Тихомир Грозданов (на снимката) и осмият Тодор Енев отпаднаха на този етап днес, съобщиха от пресцентъра на състезанието.

Варненецът Тото отстъпи на втория поставен Петру Лункану от Румъния с 6:7(4), 2:6 след един час и 25 минути игра. Отказалият се от националния отбор 23-годишен тенисист поведе с 3:0 гейма в първия сет, но после съперникът успя да изравни, а в тайбрека имаше повече късмет и спечели.

Тодор Енев пък загуби от четвъртия в схемата италианец Федерико Торези с 6:4, 3:6, 2:6 след близо два часа и половина игра. И двамата българи си тръгват от Добрич с по две точки за световната ранглиста и 290 долара.

На полуфиналите в събота излизат Торези срещу Лункану и №1 Филип Освалд (Австрия) – Стивън Монеке (Германия).