Григор взе титлата в Женева

29-08-2010 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров записа най-големия си успех при мъжете. 19-годишният хасковлия спечели фючърса в Женева на клей с награден фонд 30 000 евро (плюс гостоприемство). На финала Гришо надигра третия в схемата Пабло Андухар от Испания с 6:2, 4:6, 6:4.

В първата част възпитаникът на Питър Макнамара поведе с 2:0 гейма, но испанецът изравни резултата. От този момент обаче Димитров бе просто неудържим, взе следващите четири гейма, а с това и сета.

Във втората част Андухар направи единствения пробив за 4:2 и това му беше достатъчнто за изравняване на общия резултат.

В решителния сет Гришо загуби първите три гейма с два брейка. Но Димитров не се прпечупи и направи обрат до 4:3. В десетия гейм при сервис на Пабло Андухар българинът стигна до три мачбола и реализира втория, след което вдигна победоносно ръце. Той завърши мача с осем аса.

Това бе седма титла на сингъл от седем финала за юношеския шампион на Wimbledon и US Open през 2008 година. За трофея в Швейцария Григор Димитров получи 80 точки за световната ранглиста, където е №245, и 4300 евро от наградния фонд на турнира.