Димитров на полуфинал след 3 сета

30-07-2010 00:00 | Станко Димов
Първата ракета на България Григор Димитров се класира на полуфиналите на фючърса в Дортмунд, Германия, с награден фонд 15 000 долара (плюс гостоприемство). Четвъртият поставен в схемата хасковлия надигра Ян Мертъл от Чехия с 6:4, 5:7, 7:5.

В първата част Григор игра разумно и без рискове. Той стигна до един пробив в самия край на сета. 28-годишният чех сервираше за 5:5, но националът ни успя да го пробие и да затвори сета.

Във втория надлъгването продължи. В 11-ия гейм Димитров отрази един брейк бол на съперника, но при втория капитулира и Мертъл поведе с 6:5. След това 385-ият в света чешки тенисист спечели сервис гейма си на нула и така изравни частите.

Григор разбра, че е изпуснал питомното и се втурна презглава да гони дивото. Той проби при третата си възможност за 2:0 гейма в решителната част. Уви, играещият втори мач за деня Ян Мертъл веднага върна брейка. Отново мачът се реши в самия край. В 12-ия гейм се стигна до 40:40, когато Димитров се добра до мачбол и го реализира, за да спечели срещата след повече от два часа и 20 минути игра.

Гришо излиза на полуфинал срещу шестия поставен Давид Гофен (Белгия). Двамата играха наскоро на финала на фючърса в Трир, Германия. Тогава българинат спечели с 4:6, 6:1, 6:4. Димитров вече си осигури 10 точки за световната ранглиста, където е №292.