Григор с първа титла за 2010 година

16-07-2010 00:00 | Станко Димов
Григор Димитров спечели турнира в германския град Трир с награден фонд 10 000 долара. На финала българският тенисист се наложи над Давид Гофен (Белгия) с 4:6, 6:1, 6:4. Това е четвърта титла на сингъл за хасковлията, след като през 2008-а година спечели Фючърс турнирите в испанските градове Валдорейкс, Мостолес и Алкоркон. Заедно с титлата Григор взе и 18 точки за световната ранглиста, както и 1 300 долара от наградния фонд. С тези точки българинът ще се изкачи с около 20 позиции и отново ще бъде сред най-добрите 300 в света, но това ще стане на 26 юли, тъй като точките от Фючърс турнирите се добавят седмица след приключването на турнира.

Григор започна страхотно мача, като проби подаването на съперника си и поведе с 2:0. В третият гейм, когато Григор сервираше се достигна до 0:40 в полза на белгиеца. Тинейджърът от Хасково обаче спечели следващите четири разигравания и по-късно вече водеше с 3:0. Точно тук се появи голям спад в играта на Григор. Белгиецът взе пет поредни гейма и поведе с 5:3, а след това спечели първия сет с 6:4.

Във вторият сет Гришо показа невероятна психика и много силна игра. Хасковлията набързо дръпна с 5:0 гейма, като затвори сета при 6:1. Решаващият сет в мача започна с бърз гейм в полза на белгиеца, а Григор имаше доста трудности, но в крайна сметка изравни за 1:1. В следващите четири гейма българинът загуби само пет разигравания и излезе напред в резултата с 5-1. Гуфен успя да върне един пробив и намали на 5:4, но хасковлията този път задържа подаването си и след 4:6, 6:1, 6:4 триумфира с титлата в Трир.

Следващото участие на Гришо ще бъде на турнира в Модена с награден фонд 15 000 долара, като ще бъде поставен под номер 4 в основната схема.