Джокера смаза приятел на Федерер на Australian Open

21-01-2010 05:45 | Станко Димов

Третата ракета в света Новак Джокович продължи победния си ход на Australian Open. Малко по-трудно от очакваното, той победи добрия приятел от детството на Федерер Марко Чиудинели с 3:6, 6:1, 6:1, 6:4. За първи път в турнира, сърбинът загуби сет, но след това бе убедителен и показа добра игра.

Първата част не протече според плановете на Ноле, който бе изненадан от агресивната игра на Чиудинели и изненадващо отстъпи с 3:6 след само 1 пробив.

След загубата на тези шест гейма в първия сет, Джокович даде на съперника си общо 5 за другите три сета.

В следващата фаза Джокера ще играе с казахстанеца Денис Истомин, който постигна трисетов успех над Михал Берер.

"Сериозно бях притеснен от начина, по който той игра в първия сет. Марко бе невероятен. Размина ми се този път. Изиграх добри два сета и в четвъртия отново имах доста проблеми", анализира Ноле след мача.