Родик с осма победа от началото на годината

22-01-2010 08:30 | Станко Димов

Американецът Анди Родик се класира за IV-ия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. Световният №7 се наложи с 3:1 сета над испанеца Фелисиано Лопес, след 3 часа и половина игра и 6-7 (4), 6-4, 6-4, 7-6 (3) на центрлания корт "Род Лейвър Арина".

Историята на съперничеството между двамата бе изцяло в полза на Родик - 5 победи от 5 мача за американеца. Въпреки това Лопес спечели началния сет след тайбрек и направи крачка към първия си успех над Родик.

След като се оказа догонващ в резултата Анди вдигна оборотите и стигна до пробив в 5-ия гейм на втория сет. Подобно бе положението и в третата част, когато Родик пробив в деветия гейм, след което поведе в резултата с 2:1. Последният сет бе решен чрез тайбрек, спечелен от американеца със 7-3 точки.

От началото на сезона Анди Родик показва добра форма и не познава вкуса на загубата. Бившият №1 има записани 8 последователни победи, след като спечели турнира в Бризбейн.
"Чувствам се добре. Днес имах дълъг мач, който ме подготви за другия ми двубой", сподели американецът.

В следващия кръг на Australian Open Родик ще се изправи срещу Фернандо Гонсалес, а победителят от мача ще играе на четвъртфинал. Чилиецът имаше нужда от 5 сета, за да пречупи Евгени Корольова - 6-7, 6-3, 1-6, 6-3, 6-4.