Великобритания с труден успех над Франция

04-01-2016 22:32 | Tennis24.bg

Съставът на Великобритания спечели с 2-1 победи срещу Франция в среща от група "Б" на турнира по тенис за смесени отбори "Хопман къп", който се провежда в Пърт, Австралия.

В решителния двубой на смесени двойки при 1-1 Анди Мъри и Хедър Уотсън надделяха трудно над Каролин Гарсия и Кени де Шепер с 6:2, 5:7, 10-6 след почти час и половина игра.

Мачът започна с лесен успех на втория в световната ранглиста Мъри, който победи с 6:2, 6:2 заместилия Гаел Монфис Де Шепер.

Гарсия, която е 34-а в ранглистата на WТА, изравни резултата в сблъсъка между Франция и Великобритания след труден успех с 6:3, 5:7, 6:3 срещу Хедър Уотсън, дошъл след 2 часа и 17 минути. Британката записа 10 аса, които не се оказаха достатъчни за успех над французойката.

Във втория сет Гарсия сервира за спечелване на двубоя при 5:3, но Уотсън успя да спечели следващите четири гейма, изравнявайки резултата.