Първата голяма изненада е факт

18-01-2016 09:57 | Tennis24.bg

Първата голяма изненада на Откритото първенство на Австралия е факт! Бившата №1 в света Каролина Вожняцки напусна турнира още в първия ден, след като претърпя поражение с 1:2 сета от Юлия Путинцева.

В отделните части състезаващата се за Казахстан рускиня се наложи с 1:6, 7:6 (3), 6:4 след повече от 3 часа игра.

Началото на двубоя по никакъв начин не загатваше за подобна развръзка. Вожняцки взе първия сет убедително с 6:1 и изглеждаше сякаш бързо ще приключи двубоя. Да, ама не. Путинцева не се предаде и намери начин да се противопостави на съперничката си и след 88 минути игра само във втория сет се наложи след тайбрек.

В решаващия трети сет Путинцева проби на старта, но Вожняцки изравни бързо за 2:2. В деветия гейм Путинцева отново проби, след което със сервис на своя страна реализира втория си мачбол и записа една от най-големите победи в кариерата си.

Във втори кръг 76-ата в ранглистата ще се изправи срещу китайката Хан Ксинун.