Гигантът Иснър прегази и Монфис

22-01-2010 11:26 | Станко Димов

Американецът Джон Иснър поднесе една от мини сензациите от днешния ден на Australian Open, след като победи Гаел Монфис (Франция, №12). Двамата се изправиха в мач от III-ия кръг на надпреварата, а Иснър се наложи с 6-1, 4-6, 7-6, 7-6 след два часа и половина игра.

Първият сет на мача продължи само 19 минути. Иснър игра безпогрешно при сервис и не допусна нито един шанс за пробив.

За сметка на това на два пъти взе сервис-геймове на съперникa и логично поведе в резултата след 6-1. Във втория сет Монфис дойде на себе си след тежкия старт и успя да изравни резултата след успех с 6-4.

Последните два сета на мача завършиха чрез тайбрек. И в двата случая печеливш се оказа 24 годишният американец. Иснър завърши двубоя в характерен за него стил - 26 аса и 80% успеваемост при първи сервис. Гигантът се отчете и с цели 73 печеливши удари, за сметка на 34 за Монфис.

Следващият съперник на Иснър е световният №4 Анди Мъри (Великобритания).