Кузманов и Томова са полуфиналисти в Анталия

19-02-2016 12:39 | Любомир Тодоров

Втората ракета на България Димитър Кузманов с лекота се класира за полуфиналите на турнира на ITF на твърди кортове в турския курорт Анталия. В състезанието при жените на същото място, но на клей, Виктория Томова достигна до същата фаза.

Националът за Купа "Дейвис", който е №3 в схемата, победи с 6:0, 6:2 германеца Оскар Оте за малко повече от един час игра.

Кузманов взе първите шест гейма в мача, а с това и сета, преди съперникът да успее да се запише. Мико направи 6 пробива в мача от 12 възможности, а допусна един брейк.

По този начин 22-годишният пловдивчанин си осигури 6 точки за световната ранглиста, където е на рекордното за него 281-о място.

При жените втората в схемата Томова надигра Марина Качар от Сърбия след 6:7(1), 6:1, 6:1 след час и 45 минути на корта.

Така софиянката заслужи 4 точки за класацията, където е №497. За класиране на финала Виктория ще трябва да преодолее и третата поставена Жозефин Буалем от Франция.