Бадминтонистките европейски вицешампионки

21-02-2016 17:46 | Любомир Тодоров

Отборът на България по бадминтон за жени спечели сребърните медали на завършилото в неделя Европейско първенство за мъже и жени в руския град Казан.

На финала националките отстъпиха на защитаващите титлата си представителки на Дания с 1-3. Българките записаха най-доброто класиране в историята на шампионатите и доказаха високата си класа като спечелиха отличие от второ поредно първенство след бронза от Базел 2014.

Победата за националния отбор записа Стефани Стоева. Тя се наложи с 21:13, 21:15 над Мете Поулсен за 37 минути в мача на третите ракети и намали резултата на 1-2.

В първия сингъл Линда Зечири отстъпи на Лине Керсфелд с 15:21, 9:21 след 29 минути игра.

След това Петя Неделчева загуби от Анна Теа Мадсен с 18:21, 18:21 за 36 минути на корта.

На двойки Петя Неделчева и Габриела Стоева отстъпиха на европейските шампионки Кристине Педерсен и Камила Рютер Юл с 11:21, 12:21.

В отбора на България, с наставници Живко Димитров и Орлин Цветанов, участва и 19-годишната Мария Мицова. Националките победиха на два пъти вторите поставени Испания, както и съставите на Турция, Белгия и Естония.

При мъжете шампион е тимът на Дания, който победи на финала с 3-1 изненадата Франция.