Джокович с безкомпромисно завръщане в Дубай

22-02-2016 18:53 | Tennis24.bg

Световният номер едно Новак Джокович не показа никакви признаци, че дългата почивка след Откритото първенство на Австралия го е извадила от ритъм.

Сърбинът разгроми за 65 минути испанеца Томи Робредо с 6:1, 6:2 в първия си мач на турнира в Дубай от категория "АТР 500". Ноле стигна до 13 точки за пробив и реализира 4 от тях.

Белградчанинът играе за десети път в ОАЕ и ще се опита да спечели пета титла сега. Миналата година той загуби на финала от Роджър Федерер.

Следващият съперник на Джокович е участващият с "уайлд кард" Малек Джазири. Тунизиецът победи двукратния финалист от турнира Михаил Южни от Русия с 6:4, 6:1.

Испанецът Фелисиано Лопес записа победа №400 в кариерата си. Левичарят се наложи над своя сънародник Гийермо Гарсия-Лопес с 6:1, 4:6, 6:4, като наниза 16 аса.