Доминик Тийм взе първи трофей на хард

28-02-2016 09:39 | Любомир Тодоров

Австриецът Доминик Тийм завоюва пета титла в кариерата си на турнира в Акапулко, но първа на твърди кортове и в състезание от категория "АТР 500".

На финала четвъртият поставен се наложи над №5 в схемата Бърнард Томич от Австралия със 7:6(6), 4:6, 6:3 в двучасов двубой. Томич успя да изравни сетовете и започна с пробив в третата част. 22-годишният Тийм обаче успя да го върне веднага и до края на срещата спечели шест от оставащите осем гейма.

Доминик наниза 22 аса и направи общо 5 пробива в мача, а допусна 3 брейка. Младият австриец завърши месец февруари с 13 победи и само една загуба (на полуфинала в Рио) и с титлите в Буенос Айрес и Акапулко.

Той излезе начело по брой победи през 2016 година с 18, като изпревари с две Роберто Баутиста Агут от Испания.

Тийм взе 500 точки за световната ранглиста, където ще бъде на 14-о място от утре, както и 321 625 долара от наградния фонд.