Мъри изпрати Великобритания на четвъртфинал

06-03-2016 20:12 | Любомир Тодоров

Шампионът Великобритания се класирана за четвъртфиналите на Купа "Дейвис", след като поведе с 3-1 победи срещу отбора на Япония в Бирмингам. И в трите успеха на домакините участва №2 в света Анди Мъри.

Бащата на София спечели в епичен сблъсък с Кей Нишикори, продължил 4 часа и 54 минути, със 7:5, 7:6(6), 3:6, 4:6, 6:3.

Анди измъкна първите две части, но след това звездата на Япония успя да изравни сетовете. В петия Мъри проби за 3:1, но Нишикори тутакси направи рибрейк. Шотландецът обаче пак проби. Той имаше няколко мачбола при 5:2, но Самурая се защити успешно. В следващия гейм олимпийският шампион поведе с 40:0 и реализира втората си възможност.

На четвъртфиналите британците очакват Сърбия, чийто отбор надделя с 3-2 над Казахстан.

Новак Джокович мина през големи неприятности, преди да спечели срещу Михаил Кукушкин след 6:7(6), 7:6(3), 4:6, 6:3, 6:2 в петчасов мач и да доведе резултата до 2-2. В петия мач финалистът от турнира в София Виктор Троицки спечели с 6:2, 6:3, 6:4 над Александър Недовезов.

Във Франкфурт Чехия победи с 3-2 домакините от Германия. Бердих се отказа срещу Колшрайбер, след като загуби първите два сета и се стигна до 2-2. В решителния мач игралият на турнира в София Лукаш Росол обзвреди дебютанта Александър Зверев и спечели с 6:2, 6:3, 6:1.

Финалистите от Белгия отпаднаха след 2-3 с Хърватия в Лиеж. В последния мач Борна Чорич спечели срещу Кимер Копеянс със 7:6(5), 6:2, 6:2.