Световен шампион спаси мачпойнт на Бритиш Оупън

24-03-2016 14:22 | Любомир Тодоров

Трикратният световен шампион в скуоша при мъжете Рами Ашур беше на косъм от елиминирането на Откритото първенство на Великобритания в Хъл.

Египтянинът, който се завърна след контузия, спаси мачбол, преди да запише победа над Райън Къскли от Австралия с 11:5, 11:9, 6:11, 9:11, 13:11 и да се класира на четвъртфиналите, съобщи Ройтерс.

Ашур взе сравнително лесно първите два гейма и поведе с 3:2 точки в третия, когато съперникът му взе инициативата. В петатат част Къскли поведе с 9:3 и вече се виждаше победител, когато имаше лошия късмет да удари ръката си при едно разиграване. Последна 12-минутна пауза за оказване на медицинска помощ, а когато двамата спортисти се завърнаха на корта бившият номер едно с света от Кайро успя да направи обрат. При 10:11 той имаше и късмет, когато бекхенд волето му се удари на сантиметър над тина и стана уинър.

Рами падна на колене и целуна пода преди да напусне корта. "Отместих планина, което не беше лесно. Ако контузията ме научи на нещо за самия себе си, то това е, че съм много силен псисихически", заяви Ашур след мача.

Следващият му съперник ще бъде неговият сънародник Али Фараг. Африканецът победи неочаквано трикратният световен първенец и шампион от Бритиш Оупън Ник Матю с 4:11, 13:11, 10:12, 11:7, 11:4.