Серина с победа №750

27-03-2016 09:32 | Tennis24.bg

Серина Уилямс записа победа номер 750 в кариерата си и се класира за четвъртия кръг на турнира в Маями с награден фонд в размер на 6.844 милиона. Осемкратната шампионка Уилямс надделя над Зарина Диас (Казахстан) със 7:5, 6:3 за 92 минути.

Американката реализира ранен пробив и сервираше за първия сет при 5:4, но Диас изравни. Неуспехът амбицира Уилямс, който взе следващите шест гейма по пътя към осминафиналите.

Така със 750 победи в 875 мача тя се доближи само на 3 успеха от шестата във вечната ранглиста Линдзи Дейвънпорт (САЩ) и на 9 от петата Аранча Санчес-Викарио. Лидерка с 1442 победи е Мартина Навратилова (САЩ).

За място на четвъртфиналите Уилямс ще играе срещу победителката в турнира през 2006 година Светлана Кузнецова.

Шампионката от 2012 година и номер 2 в схемата Агниешка Радванска продължава напред след успех с 6:4, 6:2 над представителката на домакините Медисън Бренгъл. Полякинята заличи ранен пасив от 1:3 гейма и до края доминираше. Следващата й съперничка ще бъде швейцарката Тимеа Бачински, която се справи с Ана Иванович със 7:5, 6:4.