Камила Джорджи на трети финал в Полша

09-04-2016 19:04 | Любомир Тодоров

Петата поставена Камила Джорджи се класира за трета поредна година на финала на тенис турнира в зала в полския град Катовице, който е от категория "Интернешънъл". Там я очаква Доминика Цибулкова.

Италианката отстрани третата в схемата Йелена Остапенко от Латвия с 6:4, 6:3 след един час и 17 минути игра.

В първия сет двете си размениха по два пробива в първите пет гейма. Джорджи нанесе своя удар в десетия гейм, когато затвори частта с брейк на нула.

Във втората 24-годишната италианка стигна отново до пробив на нула за 5:3 и в следващия гейм реализира втория си мачбол.

Камила, която е №48 в световната ранглиста, очаква в спора за титлата Доминика Цибулкова. Словачката победи Полин Пармание от Франция със 7:5, 6:0.

За Джорджи това е пети финал в кариерата. Тя загуби в Катовице през 2014 година от Ализе Корне, а миналата отстъпи в мача за трофея на Анна Каролина Шмиедлова.

Италианката се надява да счупи каръка и при третия си опит в Полша да вземе втора турнирна победа след тази в Хертогенбош през 2015-а.