Аржентинец шокира водача в схемата в Истанбул

28-04-2016 17:40 | Tennis24.bg

Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg в Истанбул

Аржентинецът Диего Шварцман записа голямата сензация на АТР 250 турнира в Истанбул, след като победи с категоричното 6:2, 6:2 водача в схемата Бърнард Томич (Австралия) след само 62 минути игра на централния корт „Гаранти Коза Арена”. Благодарение на успеха Шварцман се класира за четвъртфинал, където ще срещне Дамир Джумхур.

Шварцман, който миналата година игра полуфинал в Истанбул, където отстъпи в 3 сета пред Роджър Федерер, започна вихрено срещата и поведе с 3:0 гейма, след което затвори първата част с 6:2.

Водачът в схемата Томич се опита да промени негативното за него положение и започна с пробив във втория сет, но последва нова страхотна игра на Шварцман, който записа на сметката си 6 последователни гейма, за да запише първата си победа над тенисист от Топ 25 на ранглистата.

„Чувствам се страхотно тук. Миналата година изиграх може би най-добрия си турнир именно в Истанбул”, каза на пресконференция след успеха Шварцман. „Условията за игра тук ми допадат отлично. Кортът е бавен, което е добре за мен. Публиката също ми помогна много днес”, каза още 23-годишният аржентинец.