Тежка загуба за Пиронкова в Рим

07-05-2016 12:49 | Станко Димов

Цветана Пиронкова претърпя тежка загуба на старта на квалификациите на силния турнир на червени кортове в Рим. В първи мач от пресявките, пловдивчанката отстъпи с 3:6, 0:6 пред състезаващата се за САЩ Варвара Лепченко.

Срещата продължи 78 минути, в които предложи две лица. През първия сет Лепченко и Пиронкова си размениха общо 8 пробива, след които 8-ата в схемата се наложи с 6:3.

През втората част положението бе различно, като Цвети не успя да вземе гейм. Любопитен е фактът, че за целия двубой Пиронкова не успя да вземе нито веднъж свой сервис-гейм.

Със загубата на Пиронкова единственият българин, който ще играе в основна схема във Вечния град е Григор Димитров. Припомняме, че почетният гражданин на Хасково изтегли много тежък жребий и ще започне срещу таланта Александър Зверев, а при победа във втори кръг го очаква Роджър Федерер.