Излъчиха победителите от турнира за деца Champions Bowl

09-05-2016 10:10 | Tennis24.bg

Най-масовият детски тенис турнир, който се провежда у нас – Champions Bowl, завърши. Домакин на престижната надпревара бе СК „Дема”, а в състезанието взеха участие над 200 деца, съобщават от БФТ.

Битките бяха много оспорвани, а състезателите, заели от първо до трети място, си тръгнаха с купи, грамоти, подаръци “BIODERMA”, както и книгата „София – столица на световния тенис”, която е издадена с подкрепата на БФТ. Авторът Любомир Тодоров разказва за трите издания на Турнира на шампионките в София, както и за организацията на първия ATP турнир в столицата - Garanti Koza Sofiа Open 2016.

Шампионите ще пътуват за Анталия (Турция), където от 16 до 23 октомври ще се проведат световните финали на Champions Bowl. Там нашите тенисисти ще спорят със свои връстници от три континента. БФТ ще поеме всички разходи по пътуването им. Финалистите също имат право да участват в този турнир, но ще трябва да заплатят определена такса.

През миналата година България се представи много силно на световните финали на Champions Bowl, като записа осем първи и четири втори места, като в крайна сметка отборната титла бе именно за нашия тим. Сара Маздрашка пък спечели голямата награда – покана за участие в международен турнир за жени с награден фонд 10 хиляди долара, който ще се проведе в Испания.