Стан Вавринка се измъкна в 5 сета

23-05-2016 23:00 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Париж с подкрепата на BNP Paribas

Защитаващият титлата си Стан Вавринка губеше с 1-2 сета в първия кръг на "Ролан Гарос", но успя да се измъкне след пет части срещу Лукаш Росол от Чехия и стигна до успех с 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4. На два пъти Вавринка изоставаше със сет на студения, влажен "Филип Шатрие", но успя да намери сили да обърне развоя на двубоя.

Швейцарецът можеше да стане първият шампион на "Ролан Гарос", който отпада в първия кръг в Париж в Оупън ерата.

Вавринка трябваше да спасява две възможности за пробив рано в четвъртия сет. От този момент до края той имаше някакъв контрол и стигна до ранен пробив в петия сет.

Стан завърши с 56 уинъра и 46 непредизвикани грешки, докато балансът на чеха е 51-43.
Във втория кръг шампионът от 2015 година ще се изправи срещу 93-тия в световната ранглиста Таро Даниел (Япония), който победи срещу Мартин Клижан с 3:6, 4:6, 7:5, 6:4, 3:0 и отказване на левичаря от Словакия.

Отпадна №10 в схемата Марин Чилич. Хърватинът беше победен от аржентинския квалификант Марко Трунхелити със 7:6(4), 3:6, 6:4, 6:2.

Вторият поставен Анди Мъри загуби първите два сета срещу чешкия ветеран Радек Щепанек, но мачът беше спрян при резултат 3:6, 3:6, 6:0, 4:2 и ще се доиграва утре.

Снимка: ЕПА/БГНЕС