100 милиона и място на четвъртфинал за Ноле (снимки)

01-06-2016 15:12 | Станко Димов

Новак Джокович се класира за четвъртфинал на Откритото първенство на Франция. Това стана факт, след като водачът в ранглистата се наложи с 3:6, 6:4, 6:1, 7:5 над Роберто Баутиста Агут.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК

Срещата продължи 3 часа и 16 минути, а след нейния край Ноле подпечата мястото си в Топ 8 на турнир от Големия шлем за 28-и пореден път. В следващия кръг той ще се изправи срещу Томаш Бердих, който надви в 3 сета финалиста от 2013 Давид Ферер.

Играта беше подновена днес при 4:1 за Ноле в третия сет. Сърбинът моментално проби и след това със сервис на своя страна си гарантира преднина от 2:1 сета. В четвъртия сет Баутиста Агут изненадващо проби и поведе с 4:2, но до края на мача испанецът успя да вземе само още един гейм.

Благодарение на победата Новак Джокович стана първият тенисист в историята, който минава границата от 100 милиона долара спечелени от наградни фондове.