Радванска победи Бушар в 2 сета в Ийстборн

22-06-2016 18:36 | Любомир Тодоров

Водачката в схемата на турнира на трева в Ийстборн, Великобритания, Агниешка Радванска се класира на четвъртфинал.

Полякинята победи Южени Бушар от Канада с 6:3, 6:3 след един час и 13 минути игра.

В първия сет финалистката от миналата година Радванска проби за 2:1 и повтори упражнението на нула в заключителния гейм, за да спечели частта.

В следващата Бушар откри с брейк, но последва серия на Ага от 3 поредни гейма. Канадката направи рибрейк за 2:3. Третата в световната ранглиста обаче нанесе удар с нов пробив за 5:3. След това Радванска сервираше за спечелване на срещата и от 15:30 стигна до мачбол, който реализира.

Следващата съперничка на тенисистката от Краков е словачката Доминика Цибулкова, която отстрани квалификантката Катерина Бондаренко от Украйна със 7:6(3), 6:3.

Отпадна бившата номер едно в света Каролине Вожняцки. Датчанката загуби от тръгналата от пресявките пуерториканка Моника Пуиг с 6:4, 3:6, 4:6.