Джокович постави нов рекорд в Оупън ерата

29-06-2016 18:48 | Станко Димов

Новак Джокович се класира за III кръг на Уимбълдън без загубен сет! Водачът в световната ранглиста и шампион в турнира от последните две години победи с 6:4, 6:3, 7:6 (5) французина Адриан Манарино, който днес празнува 28-ия си рожден ден.

Срещата продължи малко повече от 2 часа, но можеше да приключи и по-бързо, тъй като Ноле имаше преднина от 5:3 в третия сет, като при 5:4 сервираше за мача.

В този момент обаче сърбинът трепна, допусна две двойни грешки и позволи на Манарино да изравни за 5:5, след което двамата доведоха нещата до тайбрек. В дългия гейм Джокович се наложи със 7:5 точки, реализирайки втория си мачбол.

За Джокович това беше 30-та последователна победа в турнир от Големия шлем, което е рекорд в Оупън ерата. Повече от него в цялата история на играта имат само Род Лейвър (31) и Дон Бъдж (37).

В трети кръг в Лондон Ноле ще срещне победителя от срещата между Томаш Белучи и Сам Куери.