Григор не издържа на Джонсън и дъждовните паузи

02-07-2016 18:55 | Станко Димов

Григор Димитров приключи участието си на Уимбълдън 2016. В двубой от трети кръг българинът отстъпи с 1:3 сета пред Стийв Джонсън, в отделните части 7:6 (6), 6:7 (3), 4:6, 2:6. Срещата започна в петък вечер, но бе отложена за събота след изиграването само на 7 гейма. Днес двубоят бе спиран още 4 пъти, но в крайна сметка победител от Корт №18 излезе Джонсън.

Американецът имаше всички предпоставки да затвори мача в 3 сета, но изпусна първия, в който имаше преднина от пробив. Най-равностойната част на срещата беше втората, в която дори не се стигна до точка за пробив. Логично двамата играха тайбрек, където Джонсън бе безпогрешен – 7:3 точки.

В третия сет Димитров допусна цели 3 пъти да загуби подаването си, а в четвъртия Джонсън дръпна уверено с 5:2, след което довърши започнатото.

Американецът за първи път в своята кариера достига до IV кръг (осминафинал) в турнир от Големия шлем. Неговият следващ съперник ще бъде Роджър Федерер, 7-кратен шампион и поставен под №3. Двубоят между тях ще бъде в понеделник.

С достигането си до трети кръг Димитров защити точките от миналия сезон, когато отпадна именно на този етап.