Цибулкова на втори път четвъртфинал в Лондон след 3-часова драма

04-07-2016 17:43 | Любомир Тодоров

Поставената под №19 Доминика Цибулкова се класира за четвъртфиналите на турнира от Големия шлем Уимбълдън.

Словачката отстрани третата в схемата Агниешка Радванска с 6:3, 5:7, 9:7 след точно 3 часа игра. Цибулкова за втори път в кариерата си стига до тази фаза в Лондон след 2011 година.
Миньончето от Братислава имаше мачпойнт при 5:4 гейма и неин сервис във втория сет, но бившата финалистка в турнира Радванска го отрази. След това полякинята направи пробив и в 12-ия гейм и изравни частите. В третия сет пък Ага имаше точка за спечелване на срещата при 6:5, но не успя. В последния гейм на двубоя Цибулкова стагна още на два пъти до мачбол и реализира втория.

Словачката направи 56 печеливши удари при 39 непредизвикани грешки. Балансът на полякинята на тези показатели е 37-20.

На четвъртфинал Доми очаква рускиня. Тя ще бъде определена в двубоя Екатерина Макарова - Елена Веснина.

В друг двубой №5 Симона Халеп успя да направи обрат срещу деветата Мадисън Кийс от Съединените щати и я победи с 6:7(4), 6:4, 6:3. Следващата съперничка на синеоката румънка е №4 Ангелик Кербер от Германия.

Представящата Казахстан Ярослава Шведова отстрани №28 Луцие Шафаржова от Чехия с 6:2, 6:4 след 80 минути игра и за първи път стигна четвъртфинал на Уимбълдън.