Серина взе 9 поредни гейма и продължава

04-07-2016 19:16 | Любомир Тодоров

Водачката в световната ранглиста Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън.

В мач с две лица шампионката в турнира от 2015 година се наложи над рускинята Светлана Кузнецова със 7:5, 6:0 за 75 минути игра на Централния корт на "Ол Инглънд клъб".

Американката проби за 3:1, но последва силна серия на 13-ата поставена Кузнецова. Тя не само върна тутакси брейка, но направи втори за 5:4 и сервираше за сета. Серина реагира моментално и проби на 15. От тук до края на мача Уилямс спечели всичките оставащи 9 гейма. В последните 4 игри рускинята взе точно 4 точки.

Водачката в схемата наниза 14 аса и направи общо 43 печеливши удари в мача при само 14 непредизвикани грешки, една от които беше двойна. Кузнецова записа скромните 8 уинъра и 6 грешки, 5 от които бяха двойни.

На четвъртфиналите Серина се изправя срещу друга рускиня - Анастасия Павлюченкова. Уилямс е спечелила и петте двубоя помежду им, но двете никога не са играли на трева.

По-голямата сестра Винъс също записа победа. Осмата в схемата надигра Карла Суарес Наваро от Испания със 7:6(3), 6:4.

Петкратната шампионка на Уимбълдън Уилямс очаква в следващия кръг Ярослава Шведова от Казахстан.