Анди Мъри отнесе Кириос и е на четвъртфинал

04-07-2016 21:25 | Tennis24.bg

Анди Мъри продължава да демонстрира на корта защо остава най-големият фаворит за титлата на Уимбълдън.

Шотландецът направо прегази австралийската надежда Ник Кириос, като го победи със 7:5, 6:1, 6:4 в четвърти кръг. Мачът продължи едва час и 43 минути.

Мъри доминира на корта през целия мач, като имаше проблеми само в първия сет. Той успя да направи първия си пробив едва при 6:5, но след това показа, че е безапелационен. Кириос показа добър сервис, но форхендът му изневери, което позволи на Мъри да запише решаващ пробив за 3:3 в третия сет.

Това бе първият мач на трева между двамата. Мъри обаче е печелил всички срещи от Големия шлем срещу 21-годишния Кириос.

Това ще е 9-ият пореден четвъртфинал на Мъри на Уимбълдън и негова 50-та победа на турнира. Той все още няма и загуба от австралиец в Тура. Следващият съперник на шотландеца ще е Жо-Вилфред Цонга.