Люка Пуй продължава възхода си на Уимбълдън

04-07-2016 22:17 | Tennis24.bg

След като до началото на третия турнир от Големия шлем и единствен на трева нямаше нито една победа на тази настилка, Люка Пуй изненадващо записа четири поредни успеха. Французинът се класира на четвъртфиналите на турнира, като сложи точка на австралийските надежди за нещо повече.

Пуй спечели истински петсетов трилър с 4:6, 6:4, 6:3, 4:6, 8:10. Французинът е поставен под номер 32 в основната схема и до сега не беше преминавал повече от един кръг от турнир от Големия шлем. Следващият му съперник ще е победителят в чешкото дерби между Иржи Весели и Томаш Бердих.

Томич направи ранен пробив за 3:1 в първия сет. Всичко се обърна в полза на Пуй в следващите два сета, който като че ли се успокои, че е взел мача. 19-ият в схемата австралиец обаче не се предаде и изравни.

Томич спаси шест брейк-точки в първите три гейма на петия сет, поведе с 4:2, но Пуй изравни. В 17-ия гей 22 годишният французин записа решаващ брейк и спечели мача след близо 3 часа игра.