Федерер спаси 3 мачбола и направи пълен ремонт на Чилич

06-07-2016 18:30 | Станко Димов

Роджър Федерер се класира за полуфинал на Уимбълдън 2016. Това стана факт, след като швейцарецът обърна от 0:2 до 3:2 сета Марин Чилич, в отделните части 6:7 (4), 4:6, 6:3, 7:6 (9), 6:3.

Федерер, 7-кратен шампион в турнира, спаси 3 мачбола в края на четвъртия сет, след което успя да измъкне финалната част с пробив в 8-ия гейм. Изключително драматичен, а и ключов, бе тайбрекът на четвъртия сет, в който Федерер спаси 2 мачбола, а Чилич отрази 4 сетбола, преди Маестрото все пак да се наложи с 11:9 точки.

С успеха днес Федерер има рекордни 307 победи в турнири от Големия шлем. За 9-и път в своята кариера швейцарецът успя да направи пълен ремонт и да спечели двубой, в който е изоставал с 0:2 сета. Освен това Маестрото взе частичен реванш за загубата от Чилич на полуфиналите на US Open 2014.

В петък Федерер ще излезе за 11-и път в кариерата си на полуфинал на Уимбълдън. Негов съперник там ще бъде Милош Раонич, който по-рано днес се справи далеч по-безпроблемно срещу Сам Куери – 6:4, 7:5, 5:7, 6:4.

Швейцарецът води с 9:2 победи в преките дуели с Раонич, но роденият в Подгорица тенисист записа победа на финала в Бризбън този сезон.