САЩ поведе с 2-0 в Портланд

16-07-2016 09:25 | Любомир Тодоров

Отборът на Съединените щати е само на победа от място на полуфиналите в Световната група на Купа "Дейвис", след като поведе с 2-0 срещу Хърватия в Портланд, щата Орегон.

В първия двубой Джак Сок (на снимката) направи невероятен обрат срещу Марин Чилич, за да спечели с 4:6, 3:6, 6:3, 6:4, 6:4. След това на корта излезе Джон Иснър, който наниза 23 аса за победата над Борна Чорич с 6:4, 6:4, 6:3.

Днес е мачът на двойки. За него капитанът на янките Джим Къриър е заявил близнаците Боб и Майк Брайън, които ще се изправят срещу Иван Додиг и Марин Драганя.

В град Тринец Чехия и Франция са 1-1 след първия ден. В първия сингъл Лукаш Росол спаси два мачбола в тайбрека на четвъртия сет, преди да победи първата ракета на гостите Жо-Вилфред Цонга с 6:4, 3:6, 4:6, 7:6(8), 6:4. След това дебютантът Люка Пуй възстанови равенството след успех срещу Иржи Весели със 7:6(2), 6:4, 7:5.

В останалите два четвъртфинала се изигра само по един мач заради дъждовете. Шампионът Великобритания води срещу Сърбия в Белград, след като Кайл Едмънд надигра Янко Типсаревич с 6:3, 6:4, 6:0. Анди Мъри няма да играе, но е на трибуните и подкрепя мощно отбора.

В Пезаро Аржентина взе аванс срещу домакина Италия. Федерико Делбонис спечели срещу Андреас Сепи със 7:6(4), 3:6, 6:3, 7:6(3).