Германка с първа титла в кариерата си

24-07-2016 17:32 | Tennis24.bg

Поставената под №6 Лаура Зийгемунд спечели първата титла в кариерата си, след като триумфира на турнира на клей в Бостад, Швеция. На финала тя надви със 7:5, 6:1 представителката на Чехия Катерина Синиакова.

За отличната си игра на червено Зийгемунд загатна още в началото на сезона на клей, когато в Щутгарт победи последователно Симона Халеп, Роберта Винчи и Агниешка Радванска, за да се класира за финала на местния турнир Porsche Tennis Grand Prix.

В Бостад германката се справи с бившата шампионка от Щутгарт Юлия Гьоргес на полуфинал, след което надви за 83 минути опасна съперничка като Синиакова в двубоя за трофея.

В очакване на своя дебют на Олимпийски игри през август, Зийгемунд не само ще влезе в Топ 40, но от понеделник ще бъде на рекордната за нея 32-а позиция, която й осигурява място сред поставените на US Open.