Сестри Стоеви отстъпиха на вторите в света

12-08-2016 23:25 | Любомир Тодоров

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви записаха втора загуба на олимпийския турнир на двойки в Рио.

Сестрите отстъпиха в група "Д" на вторите в световната ранглиста китайки Тан и Ю с 14:21, 11:21 след 37 минути игра. По този начин българките вече нямат шансове да продължат на четвъртфиналите.

В първия гейм хасковлийките бяха равностойни в началото. Стигна се до няколко равенства, последното от които при 5:5 точки. После азиаткине взеха шест поредни разигравания, за да поведат на почивката с 11:5. След това Тан и Ю стигнаха до 20:14 и затвориха частта при първия геймпойнт.

И в началото на следващата игра Стоеви бяха равностойни на опитните китайки в първата половина на гейма. Задължителната пауза дойде при 7:11. След това българките започнаха да грешат често. При 20:9 вторите в света имаха 11 мачпойнта. Габриела и Стефани отразиха първите два, но при третия бекхендът по късия диагонал на Ю сложи край на срещата.

В събота сестрите ще изиграят последния си двубой на Олимпийските игри. Те се изправят срещу германките Голишевски и Нелте, които също имат две загуби.

Също утре започва участието си в Рио и Линда Зечири. В мач от група "Д" при жените на единично тя играе със Сабрина Жаке от Швейцария, която днес отстъпи на водачката Кърсти Гилмор (Великобритания).

Победа на левичарката от София ще означава, че в неделя Зечири ще спори за първото място с Гилмор.